106

Josef
Liesler
(1912 Vidolice–2005 Praha)
(1912–2005)
Herec
Actor
39 000 Kč
1 440 EUR
50 000 Kč

kolem 1942
olej na překližce
22,5 x 16 cm
signováno a datováno vpravo nahoře: J.Liesler 42
vzadu razítko Galerie Mánes a č. 321

Josef Liesler – malíř, grafik, ilustrátor. Studoval kresbu na Českém vysokém učení technickém v Praze. Byl členem skupiny v Sedm říjnu, 1939–42 SVU Mánes, od roku 1946 členem SČUG Hollar a Skupiny 58. Později také členem výtvarné skupiny Radar. Měl svůj vlastní a osobitý malířský styl.

ca. 1942
Oil on plywood
Dimensions: 22.5 x 16 cm
Signed and dated upper right “J.Liesler 42”
Verso stamp of Gallery Manes and no. 321

Consulted with Professor Jaromir Zemina and Jiri Machalicky, PhD.