115

Jan
Smetana
(1918 Praha–1998 Praha)
(1918–1998)
Zapomenutá vzpomínka
Forgotten Memory
30 000 Kč
1 110 EUR
60 000 Kč

1974
olej na dřevě
34 x 41 cm
signováno, datováno a popsáno vzadu:
Jan Smetana: „Zapomenutá vzpomínka“, olej, 1974, 34 x 41cm

Malíř Jan Smetana spoluzakládal Skupinu 42, účastnil se všech jejích výstav.
Od roku 1943 vystavoval na členských výstavách Umělecké besedy, jejímž členem se stal roku 1944. O rok později členem SČUG Hollar.

1974
Oil on panel
Dimensions: 34 x 41 cm
Signed, dated and inscribed “Jan Smetana: “Zapomenutá vzpomínka”, olej, 1974, 34 x 41cm”

Consulted with Professor Jaromir Zemina and Jiri Machalicky,PhD.