37

Joža
Uprka
(1861 Kněždub–1940 Hroznová Lhota)
(1861–1940)
Kroj z Částkova
Folk Costume from Castkov
285 000 Kč
10 560 EUR
285 000 Kč

kolem 1900
olej na dřevě
59,5 x 37,5 cm
signováno vlevo nahoře: JU
na rubu obrazu výstavní štítek Mánesa 1902*
s uvedením prvního majitele Dr. Souška, Vídeň

Posouzeno Prof. PhDr. Jaromírem Zeminou a Doc. PhDr. Marií Mžykovou CSc

Vystaveno:
– VI. Výstava spolku výtvarných umělců Mánes v Praze 1902
– dlouhodobá zápůjčka v Galerii Joži Uprky v Uherském Hradišti

Oil on wood panel
Dimensions: 59.5 x 37.5 cm
Signed upper left “JU”
Verso label of gallery Manes 1902 with inscribed name of the first owner Dr. Soucek, Vienna

Consulted with Professor Jaromír Zemina.

Exhibited: on the permanent loan at the Gallery Jozi Uprky Uherske Hradiste