V baru

Položka 77 V baru

(1887 Praha–1962 Paříž)

olej na plátně
64 x 81 cm
signováno vlevo dole: F. Eberl
Posouzeno Prof. PhDr. Jaromírem Zeminou a PhDr. Jiřím Machalickým

František Zdeněk Maurice Eberl byl český malíř, který od roku 1911 žil a pracoval převážně v Paříži. Od roku 1930 pravidelně až do své smrti každé léto pobýval v Monaku: Monte Carlu, které se stalo jeho druhým domovem. Jeho osobními přáteli byli Pablo Picasso, Amedeo Modigliani a Maurice de Vlaminck.

200 000 Kč
7 410 EUR
480 000 Kč