23

Vojtěch
Hynais
(1854 Vídeň – 1925 Praha)
(1854 -1925)
Ecce Homo!
Ecce Homo!

1897
olej na plátně
69,3 x 106,4 cm
signováno a datováno vlevo dole: V Hynais 1897* a dále na rubu vzadu přípis rukou autora Appt. á Me Georges Hynais**

Přiložena expertiza uznávané znalkyně díla V. Hynaise Doc. PhDr. Marie Mžykové CSc.
Přiložen roentgenový snímek obrazu a zpráva akad. mal. a restaurátora Tomáše Bergera.
Jedná se o velmi významnou malbu Vojtěcha Hynaise.
Jak vyplývá z přípisu na rubu obrazu, malba nepochybně i pro svůj morální odkaz byla věnována Hynaisovu synu Jiřímu.

1897
Oil on canvas
Dimensions: 69.3 x 106.4 cm
Signed and dated lower left “V Hynais 1897”
Verso author’s handwritten “Appt. á Me Georges Hynais”

Consulted with Professor Jaromir Zemina.
Expertise of Associate Professor Maria Mzykova, expert on the artist, attached.
An X-ray image made by conservator-restorer specialist Tomas Berger attached.

This piece of art is one of the most significant paintings by Hynais. As we can see on the reverse side, the artist dedicated it to his son, George.