45

Josef
Holub
(1870 Slaný–1957 Kvasiny)
(1870–1957)
Pohled na město Slaný v zimě
A View of the City Slany in Winter Time

1929
olej na plátně
67 x 115 cm
signováno a datováno vpravo dole: J. Holub 1929

Český krajinář, jeden z nejstarších Mařákových žáků (1890–1894).

Posouzeno Prof. PhDr. Jaromírem Zeminou a Doc.PhDr. Marií Mžykovou CSc.

Oil on canvas
Dimensions: 67 x 115 cm
Signed and dated lower right “J.Holub 1929”

Consulted with Professor Jaromir Zemina, Michael Zachar, PhD, and Associate Professor Maria Mzykova.

Josef Holub was a Czech landscape painter. One of the oldest of Marak’s pupils.