92

Josef
Čapek
(1887 Hronov–1945 Bergen Belsen)
(1887–1945)
Ve vichru
In the Storm
160 000 Kč
5 930 EUR
270 000 Kč

1936
sépie na kartonu
37 x 44 cm
signováno a datováno vpravo dole Josef Čapek 1936

Přiložen znalecký posudek PhDr. Pavly Pečinkové CSc., která mimo jiné uvádí: „Čapek se snažil maximálně prozkoumat a využít výrazové možnosti výtvarných prostředků a řadu svých motivů rozvíjel paralelně v různých technikách. Ve třicátých letech realizoval řadu sépiových a tušových kreseb velkého formátu. Předložená práce odpovídá svým výtvarným pojetím, kresebným rukopisem i použitým materiálem doloženým originálům této řady, uloženým
v pozůstalosti Josefa Čapka.“

Drawing in sepia cardboard
Dimensions: 37 x 44 cm
Signed and dated lower right “Josef Čapek 1936”

Consulted with Professor Jaromir Zemina.
Expertise by Pavla Pecinkova, PhD, the author of Capek’s biography and the curator of his retrospective exhibition in the Prague Castle Riding School, 2009 - 2010, attached.