Nymfa
Nymfa

Položka 2 Nymfa

(1844 Frýdštejn–1910 na moři na cestě do Ancony)
1880

olej na lepence
24 x 34,5 cm
signováno vpravo dole: Knüpfer
vzadu evidenční číslo Národní galerie v Praze O8586 a starý štítek NG Praha, dále štítek Gustavo Baldissera Roma (rámařství)*

Provenience:
– sbírka stavitele Aloise Trojana (zkonfiskováno v padesátých letech do Národní galerie v Praze).
– restituce Národní galerie v Praze

Posouzeno Prof. PhDr. Jaromírem Zeminou a Doc. PhDr. Marií Mžykovou CSc.

*zadní strana obrazu se štítky NG praha

40 000 Kč
1 480 EUR
85 000 Kč