2

Beneš
Knüpfer
(1844 Frýdštejn–1910 na moři na cestě do Ancony)
(1844–1910)
Nymfa
Nymph
1880
40 000 Kč
1 480 EUR
85 000 Kč

olej na lepence
24 x 34,5 cm
signováno vpravo dole: Knüpfer
vzadu evidenční číslo Národní galerie v Praze O8586 a starý štítek NG Praha, dále štítek Gustavo Baldissera Roma (rámařství)*

Provenience:
– sbírka stavitele Aloise Trojana (zkonfiskováno v padesátých letech do Národní galerie v Praze).
– restituce Národní galerie v Praze

Posouzeno Prof. PhDr. Jaromírem Zeminou a Doc. PhDr. Marií Mžykovou CSc.

*zadní strana obrazu se štítky NG praha

Oil on panel
Dimensions: 24 x 34,5 cm
Signed lower right “Knüpfer”
Verso registration number and label of National Gallery in Prague, no.O 8586 and label of Gustavo Baldissera Roma (Picture frame shop)

Provenance:
- collection of Czech builder contractor Alois Trojan (confiscated by Communist government for the National Gallery in Prague in 1950)
- Restitution from NG in Prague after 1990

Consulted with Professor Jaromir Zemina and Doc. PhDr. Maria Mzykova CSc.