59

František
Kupka
(1871 Opočno - 1957 Puteaux)
(1871 Opočno -1957 Puteaux)
Abstraktní kompozice
Abstract Composition
380.000 Kč
14.080 EUR

kolem 1935
akvarel na papíře
výřez pasparty: 26,5 x 22 cm
signováno vpravo dole: Kupka
vzadu věnování: „Váženému panu Jaškovi srdečně Váš Kupka“, dále potvrzení autenticity od manželky malíře paní Eugenie Kupka

Přiloženo potvrzení autenticity Vladimíra Lekeše, spoluautora soupisu díla Františka Kupky (připravovaného ve spolupráci Adolf Loos Apartment and Gallery, Národní galerie v Praze a rakouské Národní galerie Belvedere).
Přiloženo potvrzení autenticity Prof. Phdr. Tomáše Vlčka CSc.
Konzultováno s Prof. Phdr. Jaromírem Zeminou a Phdr. Karlem Srpem

around 1935
watercolour and pencil on paper
cut of passe-partout: 26,5 x 22 cm
signed lower right: Kupka
dedication on the reverse: „Váženému panu Jaškovi srdečně Váš Kupka“ / “To dear Mr. Jašek cordially Yours Kupka” and authenticity confirmation by the artist’s wife Eugenie Kupka

An expert’s report written by Vladimir Lekes, the co-author of Kupka’s catalogue raisonné attached (prepared with the cooperation of Adolf Loos Apartment and Gallery, National Gallery in Prague and Belvedere Vienna).
Confirmation of the authenticity by Professor Tomas Vlcek attached.
Consulted with Professor Jaromír Zemina and Dr Karel Srp.