121

Karel
Svolinský
(1896 Sv.Kopeček u Olomouce–1986 Praha)
(1896–1986)
Řecká kráska
Greek Beauty
60 000 Kč
2 220 EUR
70 000 Kč

olej, sololit
37,5 x 31 cm
signováno vpravo dole: K. Svolinský
na rámu dvě stará razítka Národní galerie v Praze

Karel Svolinský byl malířem, grafikem, ilustrátorem a divadelním kritikem. Svolinského dílo, spočívající na kosmologickém vědomí, vyrovnává lyrickou a epickou složku, moderní kresbu a barvu velké výrazové a poetické síly. Svou výtvarností a myšlenkou, českou národní specifičností, která není folklorní, je soudobým vývojovým článkem mánesovské větve v českém umění.

Oil on fibreboard
Dimensions: 37.5 x 31 cm
Signed lower right “K.Svolinský”
On frame two stamps of National Gallery in Prague

Consulted with Professor Jaromir Zemina and Jiri Machalicky, PhD.