137

Stanislav
Kolíbal
(1925 Orlová)
(1925)
Bílý relief VII.
White RVII
270 000 Kč
10 000 EUR
340 000 Kč

2011
tužka, kov, barva, dřevo
150 x 108 cm
signováno a datováno na rubu: Kolíbal 2011

Český sochař a výtvarník, od roku 1990 profesor na Akademii výtvarných umění v Praze. V roce 1951 vystudoval VŠUP v Praze, v letech 1951–54 pražskou DAMU. Mezi roky 1960–70 byl členem umělecké skupiny UB 12.
Stanislav Kolíbal je jednou z nejvýraznějších osobností současného českého výtvarného umění, významný představitel konceptuálního umění. Stanislav Kolíbal je jedním z mála těch, jehož kvalita je respektována i na mezinárodní scéně. Jeho dílo je zastoupeno v předních světových muzeích, galeriích a soukromých sbírkách.

2011
Pencil, metal, color, wood
Dimensions: 150 x 108 cm
Verso signed and dated “Kolíbal 2011”

Stanislav Kolibal is a Czech artist and sculptor. His work is counted among the fundamentals of modern Czech art. Since the 1950s, Stanislav Kolíbal has been one of the most notable personalities on the Czech art scene. He was a leading figure in the group “UB 12”, which played an important role in the 1960s. His language is geometry, his predominant theme the relation of illusion and reality. Eventually his emphasis turned to the need for finding rules and order. It is a meditation on the problems engendered by and linked to man`s presence on Earth.