89

Jindřich
Štyrský
(1899 Dolní Čermná–1942 Praha)
(1899–1942)
Postava, Balkon, Bez názvu
Balcony, Figure, Untitled

Postava
tužka na papíře
12 x 5,5 cm
vlevo dole opatřeno pozůstalostním razítkem Toyen: „Succession Toyen“

Balkon
akvarel na papíře
18,5 x 8 cm
datováno 11/1925

Bez názvu
tužka na papíře
11 x 16,5 cm
vpravo dole opatřeno pozůstalostním razítkem Toyen: „Succession Toyen“

Provenience: z majetku Toyen

Posouzeno Prof. PhDr. Jaromírem Zeminou, PhDr. Karlem Srpem a PhDr. Jiřím Machalickým.

Balcony
Watercolor on paper
Dimensions: 18.5 x 8 cm
Signature not found
Dated “11/1925”

Figure
Pencil on paper
Dimensions: 12 x 5.5 cm
Signature not found
Lower left Toyen’s inheritance stamp “Succession Toyen”

Untitled
Pencil on paper
Dimensions: 11 x 16.5 cm
Signature not found
Lower right Toyen’s inheritance stamp “Succession Toyen”

Provenance: Toyen’s inheritance

Consulted with Karel Srp, PhD. , Professor Jaromir Zemina and Jiri Machalicky,PhD.

Several times publicated and exhibited.