91

Josef
Čapek
(1887 Hronov–1945 Bergen Belsen)
(1887–1945)
Holubice
Dove

1933
kresba rudkou na papíře
výřez pasparty: 24,5 x 35 cm
signováno a datováno vpravo dole: Josef Čapek 1933

Přiložen znalecký posudek PhDr. Pavly Pečinkové CSc., která mimo jiné uvádí:
„Ve třicátých letech se znovu uplatňují folklorní motivy v některých Čapkových olejích inspirovaných Oravou
a v malých náčrtcích tužkou, které s těmito kompozicemi souvisejí. Tyto kresby jsou kompozičně stavěny na diagonálách, podobně jako předložená práce“.
Přiloženo potvrzení autenticity Prof. PhDr. Tomáše Vlčka CSc. Posouzeno Prof. PhDr. Jaromírem Zeminou.

Drawing in red chalk
Cut from mat: 24.5 x 35 cm
Signed and dated lower right “Josef Čapek 1933”

Consulted with Professor Jaromir Zemina.
Expertise by Pavla Pecinkova, PhD, the author of Capek’s biography and the curator of his retrospective exhibition in the Prague Castle Riding School, 2009 - 2010, attached.