Holubice

Položka 91 Holubice

(1887 Hronov–1945 Bergen Belsen)

1933
kresba rudkou na papíře
výřez pasparty: 24,5 x 35 cm
signováno a datováno vpravo dole: Josef Čapek 1933

Přiložen znalecký posudek PhDr. Pavly Pečinkové CSc., která mimo jiné uvádí:
„Ve třicátých letech se znovu uplatňují folklorní motivy v některých Čapkových olejích inspirovaných Oravou
a v malých náčrtcích tužkou, které s těmito kompozicemi souvisejí. Tyto kresby jsou kompozičně stavěny na diagonálách, podobně jako předložená práce“.
Přiloženo potvrzení autenticity Prof. PhDr. Tomáše Vlčka CSc. Posouzeno Prof. PhDr. Jaromírem Zeminou.