6

Josef
von Führich
(1800 Chrastava - 1876 Vídeň)
(1800 Chrastava - 1876 Vienna)
Mariina pouť přes hory
Mary’s Pilgrimage Through Mountains
1.050.000 Kč
38.890 EUR

olej na plátně 105 x 77 cm signováno nečitelně vpravo dole vzadu štítek evidenční číslo Národní galerie v Praze O 2173 a štítek Waldesovy obrazárny č. 202.
Provenience: - sběratel, mecenáš umění a továrník Jindřich Waldes - 1940 konfiskováno gestapem (přešlo do zemské a následně do Národní galerie v Praze) - 1996 Waldesova restituce (zapůjčeno panem Georgem Waldesem do Národní galerie v Praze jako dlouhodobá zápůjčka)

oil on canvas
105 x 77 cm illegible signature lower right
National Gallery Prague label with evidence number O 2173 and Waldes Gallery label n. 202 on the back
Provenance:
- from the collection of collector, arts patron and factory owner Jindřich Waldes
-confiscated by gestapo (1940), transferred to the State Gallery and afterward to the National Gallery in Prague
-restituted by Mr. Waldes from the National Gallery in 1996