Položka 6 Mariina pouť přes hory

(1800 Chrastava - 1876 Vídeň)

olej na plátně 105 x 77 cm signováno nečitelně vpravo dole vzadu štítek evidenční číslo Národní galerie v Praze O 2173 a štítek Waldesovy obrazárny č. 202.
Provenience: - sběratel, mecenáš umění a továrník Jindřich Waldes - 1940 konfiskováno gestapem (přešlo do zemské a následně do Národní galerie v Praze) - 1996 Waldesova restituce (zapůjčeno panem Georgem Waldesem do Národní galerie v Praze jako dlouhodobá zápůjčka)

1.050.000 Kč
38.890 EUR