Řecká kráska

Položka 121 Řecká kráska

(1896 Sv.Kopeček u Olomouce–1986 Praha)

olej, sololit
37,5 x 31 cm
signováno vpravo dole: K. Svolinský
na rámu dvě stará razítka Národní galerie v Praze

Karel Svolinský byl malířem, grafikem, ilustrátorem a divadelním kritikem. Svolinského dílo, spočívající na kosmologickém vědomí, vyrovnává lyrickou a epickou složku, moderní kresbu a barvu velké výrazové a poetické síly. Svou výtvarností a myšlenkou, českou národní specifičností, která není folklorní, je soudobým vývojovým článkem mánesovské větve v českém umění.

60 000 Kč
2 220 EUR
70 000 Kč