137

(1925 Orlová)
Bílý relief VII.
270 000 Kč
340 000 Kč

2011
tužka, kov, barva, dřevo
150 x 108 cm
signováno a datováno na rubu: Kolíbal 2011

Český sochař a výtvarník, od roku 1990 profesor na Akademii výtvarných umění v Praze. V roce 1951 vystudoval VŠUP v Praze, v letech 1951–54 pražskou DAMU. Mezi roky 1960–70 byl členem umělecké skupiny UB 12.
Stanislav Kolíbal je jednou z nejvýraznějších osobností současného českého výtvarného umění, významný představitel konceptuálního umění. Stanislav Kolíbal je jedním z mála těch, jehož kvalita je respektována i na mezinárodní scéně. Jeho dílo je zastoupeno v předních světových muzeích, galeriích a soukromých sbírkách.

Bílý relief VII.