19

(1922 Úbislavice–2010 Praha)
Postava

70. léta 20. století
smaltovaný plech, kresba plamenem
výška: 57 cm, šířka: 40,5 cm
Provenience: zakoupeno současným majitelem v atelieru Věry Janouškové.
Přiloženo potvrzení autenticity Prof. PhDr. Tomáše Vlčka.
Posouzeno Doc. PhDr. Jiřím Šetlíkem CSc.,
Prof. PhDr. Jaromírem Zeminou a PhDr. Jiřím Machalickým.

Studovala na Odborné sochařsko-kamenické škole v Hořicích a na UMPRUM v Praze.
Od roku 1948 žila v manželském svazku s Vladimírem Janouškem. Spoluzakladatelka
UB12 (1960), od roku 1987 členkou Nové skupiny. Ve své tvorbě objektů často používala
nalezené věci například staré keramické formy, smaltované plechy, potlučené hrnce,
umyvadla, různé vyhozené a vysloužilé věci denního života. V současnosti jsou její díla
téměř nedostupná.

Postava
Postava