Olympia

Položka 71 Olympia

(1884 Praha–1965 Londýn)

kolem 1920
olej na plátně
72 x 89 cm
signováno a datováno vlevo dole: Feigl
Publikováno: Cf. Hartmut Krug Kunst im Exil in Grossbritannien 1933–1945 ,
Berlin 1986, str. 125–126
Přiložena expertiza Prof. PhDr. Jaromíra Zeminy: „Námětem posuzované malby je Olympia, postava antického původu, později zobrazovaná jako odaliska, ale také jako nevěstka. Feigl ji zpodobnil jako odalisku, tedy harémovou otrokyni, s černošským sluhou“.

300 000 Kč
11 110 EUR
300 000 Kč