Topoly u Orlice

Položka 44 Topoly u Orlice

(1876 Tisová–1937 Polička)

1906
olej na plátně
110 x 150 cm
signováno a datováno vpravo dole: J.Honsa 1906

Vystaveno:
Jan Honsa (1876–1937), Východočeská galerie Pardubice 1984,
pod č. 31 autorka Jitka Boučková
Malíř Jan Honsa je čelným představitelm krajinářské školy Julia Mařáka.
V letech 1905–1907 umělec pobýval od časného jara do podzimu každoročně
v Běstovicích a maloval v širokém okolí. Z tohoto období jsou na příklad oleje
Před jarem v Běstovicích, Ve žních, Léto, Na tiché Orlici, Kvetoucí Kaštany
a také Topoly u Orlice.
Přiloženo potvrzení autenticity Prof.PhDr. Tomáše Vlčka CSc.