Venkovské sídlo
Venkovské sídlo

Položka 69 Venkovské sídlo

(1882 Kralupy nad Vltavou–1945 Ženeva)

1929
olej na plátně
33,5 x 46 cm
signováno a datováno vpravo dole: Kars 29
vzadu věnování s přípisem autora: á Marion et Marien
„la Citadelle December 1939, Georges Kars „*
vzadu razítko z výstavy

Kars v letech 1889–1905 pobýval na Akademii výtvarných umění v Mnichově u F. Stucka. Po ročním pobytu v Praze odjel 1906 nejprve do Paříže, potom do Španělska. Na rok se opět vrátil do Prahy, ale roku 1908 odjel znovu do Paříže a stal se naturalizovaným Francouzem. Za druhé světové války se uchýlil do Švýcarska a v zajetí těžké melancholie volil dobrovolný odchod ze života.
Do r. 1908 jsou Karsovy začátky impresionistické, později jej zkoumání prostředků intenzívnější výrazovosti přivedlo k syntéze linie a barvy, vázaných na přírodní model, ale řízených rytmem a logikou osobního stylu.

130 000 Kč
4 810 EUR
210 000 Kč