Zimní nálada

Položka 81 Zimní nálada

(1887 Slavkovice u Nového Města na Moravě–1953 Praha)

45 x 55,5 cm
olej na lepence
signováno vpravo dole: O. Blažíček

Přiložen znalecký posudek PhDr. Naděždy Blažíčkové-Horové (vnučka malíře a držitelka autorských práv).

V letech 1905–1909 studoval u Prof. Dítěte a Prof. Maška, pak přešel na Akademii výtvarných umění kde byl tři roky žákem Prof. H. Schwaigera. Studia ukončil roku 1912. Záhy projevil zájem o architektonické motivy. Vykonal studijní cestu po Dalmácii a severní Itálii. Od staré architektury a z malířských koutů staré Prahy odbíhá malíř do české krajiny, maluje v plenéru. Zajíždí nejčastěji tam, kde vyrostl a kde se s krajem důvěrně seznámil. Maluje krajiny z rodného Novoměstska, z moravského Valašska. Na vrcholu svého uměleckého zrání dosáhl Blažíček schopnosti sledovat přírodu od jara do zimy ve všech jejích stavech a hnutích, zachycovat její tvářnost v proměnách počasí a prchavých chvílích.

170 000 Kč
6 300 EUR
200 000 Kč