18

(1909 Nová Paka–1980 Ždírec)
Kráska a zvíře (Dvě postavy)
50 000 Kč
80 000 Kč

původní patinovaná terraccota
výška samotné sochy: 63 cm
výška dřevěného soklu: 10 cm
signováno dole: Zívr
Provenience: ze sbírky přítele Ladislava Zívra

Přiloženo potvrzení autenticity uznávaného experta Doc. PhDr. Jiřího Šetlíka CSc.

Počátky Zívrovy tvorby se nesou ve znamení vlivu Otty Gutfreunda, jehož civilismem a kubismem byl výrazně ovlivněný. Ve 30. letech se přiblížil surrealistům a účastnil se aktivit okruhu kolem teoretika Jindřicha Chalupeckého. Též se zabýval asamblážemi. Sám vytvořil tzv. techniku muláže, což byla kombinace různých přírodních materiálů a sádry. Během německé okupace navazoval na civilismus z počátku své tvorby, pokračoval v něm i po válce. Jeho tvorba 60. let se navíc vyznačuje organickými tvary, vegetabilními motivy a symbolickým podtextem.

Kráska a zvíře (Dvě postavy)