22

(1859 Vrané u Slaného–1915 Sofia)
Na honu
160 000 Kč
160 000 Kč

1892
olej, plátno, lepenka
výřez pasparty: 33 x 24,5 cm
signováno a datováno vlevo dole: Jaroslav Věšín 892 na rubu staré štítky a evidenční čísla sbírky

Provenience: majetek Občanské záložny ve Vršovicích (ev. č. 137).

Obraz je prohlášen kulturní památkou České republiky.

Věšín byl od roku 1897 profesorem na malířské akademii v Sofii a dvorním malíř knížete Ferdinanda I. a carského dvora.
Díly je zastoupen v NG Praha a NG Sofia.

Přiloženo potvrzení autenticity od Prof. PhDr. Tomáše Vlčka CSc.
Posouzeno Doc. PhDr. Marií Mžykovou CSc. a Prof. PhDr. Jaromírem Zeminou.

Na honu