37

(1861 Kněždub–1940 Hroznová Lhota)
Kroj z Částkova
285 000 Kč
285 000 Kč

kolem 1900
olej na dřevě
59,5 x 37,5 cm
signováno vlevo nahoře: JU
na rubu obrazu výstavní štítek Mánesa 1902*
s uvedením prvního majitele Dr. Souška, Vídeň

Posouzeno Prof. PhDr. Jaromírem Zeminou a Doc. PhDr. Marií Mžykovou CSc

Vystaveno:
– VI. Výstava spolku výtvarných umělců Mánes v Praze 1902
– dlouhodobá zápůjčka v Galerii Joži Uprky v Uherském Hradišti

Kroj z Částkova
Kroj z Částkova