Adolf Loos Apartment and Gallery - lídr českých aukcí

Držíme nejvyšší aukční rekordy v ČR:
1. místo: Toyen, Cirkus, 1925, olej na plátně, vydraženo za 79.557.500 Kč. Světový aukční rekord malířky.
2. místo: Toyen, La Dame de Pique (Piková dáma), 1926, olej na plátně, vydraženo za 78.650.000 Kč.
3. místo: Oskar Kokoschka, Praha - Pohled z křížovnického kláštera,1935, olej na plátně, vydraženo za 78.487.500 Kč. Světový aukční rekord malíře z jeho pražského období.
4. místo: František Kupka, Série C I. (Protihodnoty),1935, olej na dřevěném panelu, vydraženo za 62.000.000 Kč.
5. místo: František Kupka, Tvar modré,1913, olej na plátně, vydraženo za 57.422.500 Kč.
6. místo: Toyen, Serenáda, 1924 - 1925, olej na plátně, vydraženo za 49.005.000 Kč. Světový rekord malířky z jejího "naivistického" období.
7. místo: Oskar Kokoschka, Žáby,1968, olej na plátně, vydraženo za 37.700.000 Kč. Světový rekord malíře z jeho poválečné tvorby.
8. místo: Jan Preisler, Tři dívky v lese, 1906, olej na plátně, vydraženo za 29.040.000 Kč. Světový aukční rekord malíře.

DRŽÍME VĚTŠINU DALŠÍCH AUTORSKÝCH REKORDŮ ČESKÝCH MALÍŘŮ JAKO NAPŘÍKLAD:
Olbram Zoubek, Ifigenie, 1986, bronz, vydraženo za 3.146.000 Kč, nejdražší socha českého umělce vydražená na aukci v České republice.
František Drtikol, The Bow, signováno 1928, pigmentový tisk, vydraženo za 2.220.000 Kč, aukční rekord aurtora a nejdražší fotografie prodaná na aukci v České republice.
Umučení světice, 14. století, vydraženo za 12.915.000 Kč, zlato a tempera na dřevěném panelu, nejdražší obraz starého mistra vydražený na aukci v České republice.
Pravoslav Kotík, Rekreace, 1946, olej na plátně, vydraženo za 3.327.500 Kč, aukční rekord autora.
Vlaho Bukovac, Dívka v oranžovém šálu, 1909, olej na plátně, vydraženo za 2.964.500 Kč, aukční rekord autora.
Jiří Georg Dokoupil, Bez názvu, akryl, pigment a mýdlové bubliny na plátně, vydraženo za 2.420.000 Kč, aukční rekord autora.