Květnová aukce v Mánesu

Aukční síň Adolf Loos Apartment and Gallery uspořádala v neděli 14. května od 14 hodin další ze svých oblíbených aukcí. Nabídla velké množství kvalitních uměleckých děl, přes práci na papíře, plastiku až k olejomalbě. Více než 100 položek měli návštěvníci možnost shlédnout v rámci předaukční výstavy ve velké výstavní síni v Mánesu, od 3. do 13. května, vždy od 10 do 18 hodin

Předaukční výstava a poté aukce nabídla výběrová díla z období od 18. století až po současnost. Vyvolávací ceny uměleckých děl na květnové aukci se pohybovaly již od 8.000 Kč až do 49.000.000 Kč, tudíž na své si přišel opravdu každý sběratel umění.

Aukce naší aukční síně patří již tradičně k těm nejoblíbenějším a nejúspěšnějším v České republice. Sběratelé si je oblíbili nejen díky vysoké kvalitě nabídky, ale i pro důraz, který klademe na prověřování autenticity nabízených položek. Přímo spolupracujeme s Národní galerií v Praze, s rakouskou Národní galerií Belvedere i s předními znalci daných autorů a restaurátory.

V rámci aukce proběhla také menší charitativní aukce, kterou uspořádala aukční síň Adolf Loos Apartment and Gallery ve spolupráci s Veřejně prospěšným spolkem na podporu osob dotčených holocaustem. 

Výnos z aukce byl použit zejména na zařízení pro domov sociální péče Hagibor, Domácí péče EZRA, ale také pro mimopražské pečovatelské služby prostřednictvím Nadačního fondu obětem holocaustu. Konkrétním cílem pro Domov sociální péče Hagibor byl příspěvek na nákup exteriérových mechanických vozíků (s bubnovými brzdami), polohovacích křesel, antidekubitních matrací a jídelních stolků v celkové ceně kolem 150 tis. Kč. Naše společnost se také rozhodla podpořit tělesně postižené umělce, a v tomto případě konkrétně Šárku Dvorskou.  Adolf Loos Apartment and Gallery věří, že výtěžek z aukce vybraných uměleckých děl přinese nejen užitek, ale i radost obdarovaným, Šarce Dvorské i Domovu sociální péče Hagibor. Celkový výnos charitativní aukce ze dne 14.5.2017 činí: 78.000 Kč. - ke kladívkové ceně nebyla účtována aukční přirážka -  VÝSLEDKOVÁ LISTINA Děkujeme Vám za Vaši přízeň!