Výstava Henry Bond: LONDON EYE

Dne 8. prosince 2017 zahájí Adolf Loos Apartment and Gallery ve své galerii v Mánesu výstavu jedinečného fotografa a vizuálního umělce Henryho Bonda nazvanou London Eye.
 
Henry Bond je jedním ze skupiny umělců známých jako Young British Artists (Mladí britští umělci). Jedná se o skupinu vizuálních umělců, kteří poprvé začali vystavovat společně  v Londýně v roce 1988. Mezi členy této skupiny patří Tracey Emin, Damien Hirst, Fionna Banner, Christine Borland, Marcus Harvey a další. V roce 1998 vydal fotografickou knihu o londýnské pouliční módě The Cult of the Street. V díle Point and Shoot  zkoumal fotožurnalistické žánry sledování, voyeurismus a paparazzismus.
Výstava s názvem LONDON EYE se zaměřuje na jeho konceptuální fotografii. Myšlenkou výstavy je poukázat na vliv sledovacích zařízení (kamer) v postmoderním světě a zdůraznit fakt, že nás tyto zařízení nepřímo ovlivňují. Jak říká sám umělec: „Lidé nechtějí na ulici dělat něco divného, neobvyklého, bezohledného nebo dokonce podezřelého. Důsledkem toho je každodenní život na ulici bezpečnější, ale také se stává obecnějším a ve skutečnosti podivně umělým.“
 
Výstava bude přístupná ve výstavní síni Adolf Loos Apartment and Gallery v Mánesu
od 8.12. 2017 do 28.2. 2018, Po - Pá 10:00 - 18:00
 
Výstavní síň Adolf Loos Apartment and Gallery v Mánesu
Masarykovo nábřeží 250/1
110 00 Praha 1
ww.aloos.cz loos@aloos.cz
 
Henry Bond