Aukce: 28. října 2018, Mánes

Říjnová aukce v Mánesu  V pražské výstavní síni Mánes se dne 28. října 2018 uskutečnila další aukce vybraných uměleckých děl. Na den výročí vzniku československého státu se v aukci utkalo mnoho dražitelů, ať již osobně v sále, po telefonu nebo skrze písemný limit.Celková úspěšnost nedělní aukce v Mánesu přesáhla 80 %. Jednalo se o jednu z nejúspěšnějších aukcí v České republice. Prodaly se všechny cenově významné položky aukce. Tři Rotterovi obrazy z rakouského Belvederu za 45 milionů korun:
Za skvělých 13.000.000 Kč se vydražil vzácný kubistický obraz Antonína Procházky Zátiší s petrolejovou lampou. Hranici deseti milionů korun přesáhl i olej na plátně Jindřicha Štyrského s názvem Lampiony, které se vydražilo za 10.285.000 Kč. Největší hvězdou celé aukce bylo nádherné plátno Čedičové skály nejúspěšnější české malířky Toyen, které dosáhlo částky 21.535.000 Kč.  Světové rekordy Pruchy, Kupky (práce na papíře) a Kintery:
Dalšího úspěchu dosáhl i kvaš Františka Kupky s názvem Tanečnice, který se vyšplhal až na 3.750.000 Kč. Jedná se tak o světový rekord práce na papíře umělce. Rekordu dosáhl i Krištof Kintera, jehož Talkmana si nový majitel odnesl za více jak 1.5 mil. Kč. Ukřižování Jindřicha Pruchy se vydražilo za 2.720.000 Kč, což je dalším světovým rekordem. První olej s motivem dítěte Josefa Čapka Chlapec v okně se vydražil za 5.630.000 Kč. Vzácná fotografie Františka Drtikola s názvem Composition z roku 1929 se dostala až na 1.573.000 Kč.   Adolf Loos Apartment and Gallery také uspořádala další ročník charitativní aukce. Aukční výtěžek v plné výši bude darován na podporu Nadačního fondu Filipa Venclíka, Domova sociální péče Hagibor a Czech National Trust.Velké poděkování patří všem, kteří nám do aukce svá díla poskytují zcela zdarma s úctou a respektem k lidem, kteří tuto pomoc potřebují.  Děkujeme za Vaši přízeň a těšíme se na další setkání!                                                                                                                                   VÝSLEDKOVÁ LISTINA Adolf Loos Apartment and GalleryU Starého hřbitova 40/6 110 00 Praha 1 loos@aloos.cz tel: +420 602 325 990 www.aloos.cz    NEJLEPŠÍ VÝSLEDKY:(ceny bez aukční přirážky)