Výstava Jan Gemrot: Observace

Jan Gemrot: Observace

15. 6. – 24. 7. 2022

výstavní síň Expo 58 ART

kurátoři: Zdena Růžičková, Vladimír Lekeš a Karel Srp

Dne 15. června 2022 zahájí galerie Adolf Loos Apartment and Gallery ve své nové výstavní síni Expo 58 ART exkluzivní výstavu jednoho z nejvýraznějších talentů současné umělecké scény. Prodejní výstava Jana Gemrota nazvaná Observace představí jeho nejaktuálnější tvorbuVizuální umělec a především malíř Jan Gemrot je v současnosti jedním z vůdčích osobností české výtvarné scény. Patří k mladé hybné generaci posouvající hranice současného umění. Jan Gemrot je zastoupen ve sbírkách Národní galerie v Praze a v dalších významných českých i zahraničních sbírkách. Svými výstavami šokuje a zároveň připoutává pozornost odborné i široké veřejnosti. O jeho dílo je mezi sběrateli mimořádný zájem.

Výstava bude koncipována do třech tematických částí. Část první prezentuje cyklus „Ega“. Tyto malby evokují spojení figurálního a krajinářského principu, kdy se krajina stává odrazem vnitřního směřování či rozpoložení člověka, čímž se malíř snaží o analytický portrét lidské psýché. Druhá sekce výstavy se věnuje tématu „prorůstání“, které souvisí s transformací energie, přechodem do jiné formy existence, zabývá se otázkou mementa mori a věčnosti. V poslední části se Jan Gemrot zaměřuje na obrazy vojenských nadzvukových letounů v momentech aerodynamického třesku, zrakového zážitku zvukového kužele. Tyto technicistní malby kontrastují s předchozími částmi expozice a jako náhlá nebezpečná událost narušují pocity kontemplace, čímž reflektují současné světové dění.

Galerie ku příležitosti výstavy vydává novou knihu: Jan Gemrot – Observace, jejímž autorem je uznávaný znalec umění, historik a publicista PhDr. Karel Srp. Obrazově bohatá publikace sleduje jednotlivé cykly malíře od počátku jeho tvorby a dokumentuje jeho tvůrčí dráhu až do současnosti.

Jan Gemrot je exkluzivně zastupován společností Adolf Loos Apartment and Gallery.
 

Prodejní výstava se koná ve výstavní síni Expo 58 ART(Letenské sady 1500/80, Praha 7)

otevřeno: 15.6. - 24.7. 2022

ÚTERÝ – NEDĚLE 10:00 – 18:00  (PONDĚLÍ ZAVŘENO)

vstup zdarma