Aukce: 28. dubna 2019, Mánes

V dubnové aukci Adolf Loos Apartment and Gallery budou nabídnuta unikátní díla Jana Zrzavého ze sbírky Emila Gilelse, jednoho z nejvýznamnějších klavíristů 20. století. Sbírku tvoří dva oleje a pět kreseb. Aukční síň byla rovněž pověřena prodejem kvalitní sbírky spisovatelky Marty Davouze. Díla pochází z jejího bretaňského zámečku Manoir De Langourian. Jedná se tak o jedinečné – neopakovatelné aukční příležitosti.

Aukce nabídne také velký olej na plátně Josefa Šímy s názvem Krajina se stébly z roku 1930. Tento galerijní obraz pochází ze sbírky slovenského básníka Theo H. Florina. Z proslulé sbírky rodiny vídeňského sběratele Dr. Ivo Rottera, která je uložena v Národní galerii Belvedere ve Vídni se bude dražit vzácný kubistický olej Antonína Procházky Hlava III z roku 1916.
Dalším „chef d´oeuvre“ aukce je stěžejní olej člena Skupiny 42 Bohumíra Matala s názvem Cihelna I.  z roku 1945. Jindřich Štyrský je reprezentován v dubnové aukci obrazem s názvem Červenec (1930). Toto skvostné dílo bylo ve sbírce malířky Toyen, které obraz osobně daroval její blízký přítel Jindřich Štyrský. V aukci bude rovněž nabídnut olej Vojtěcha Hynaise Portrét mladé dámy. Slavný mistr tento vrcholný olej namaloval roku 1881 v Paříži.
Aukční síni se do aukce podařilo zařadit také unikátní dílo od Albína Brunovského, vzácně se vyskytující olej na dřevěném panelu s názvem Druhá varianta k super velkému zahradnému divadlu.
Z dalších „highlightů“ aukce představí reprezentativní olej Antonína Hudečka s názvem Na cestě (kolem 1906) či vzácně se vyskytující Kubistické zátiší (1914) od Otakara Nejedlého. Obě díla pochází ze sbírky Marty Davouze. Sochařství v aukci reprezentuje mimořádné dílo francouzského sochaře Armanas názvem Rozřezaná viola, velká bronzová socha Olbrama Zoubka Ifigenie či President of the U.S.A. od Milana Kunce. V aukci bude také nabídnut mistrovský olej Petra Brandla Hlava apoštola z roku 1710, který zdobil donedávna kapli sv. Ludmily na lobkovickém zámku Mělník.

Francouzské moderní umění v aukci reprezentuje špičkový olej Bernarda Buffeta Zátiší hazardního hráče z roku 1977Sběratelé budou mít možnost zakoupit i slavnou koláž Jan Palach z roku 1970 od britského umělce Joe Tilsona. Pozornost sběratelů a investorů nepochybně přitáhnou i další skvělá díla od Julia Mařáka, Georgese Karse,Joži Uprky, E.A. Longena, Othona Coubina, Jiřího Hilmara, Milana Dobeše, Milana Kunce, E. O. Friesze, Joana Miró, Fernanda Legera, Adrieny Šimotové, Krištofa Kintery a mnoha dalších.

Všechna umělecká díla byla prověřena nejvýznamnějšími českými experty a zahraničními odborníky.
Aukční síň poskytuje jako jediná v České republice doživotní záruku pravosti nabízených uměleckých děl

Termín aukce: 28. dubna 2019 od 14 hodin
Místo konání aukce: Výstavní síň Mánes, Masarykovo nábřeží 250/1, Praha 1
Předaukční výstava: Výstavní síň Mánes, 13. dubna - 27. dubna 2019 od 10 do 18 hodin, 28. dubna 2019 od 10 do 13,30 hodin

Děkujeme za Vaši přízeň a těšíme se na setkání!
Adolf Loos Apartment and Gallery

Z NABÍDKY AUKCE: