Aktuálně v Mánesu

výstava Jan Gemrot – V čase změny

3.7. – 23.8. 2020

výstavní síň Adolf Loos Apartment and Gallery v Mánesu

Dne 3. července 2020 zahájí Adolf Loos Apartment and Gallery ve své výstavní síni v pražském Mánesu exkluzivní výstavu jednoho z nejvýraznějších talentů současné umělecké scény. Prodejní výstava prezentuje jeho nejaktuálnější tvorbu.

Hyperrealista, konceptuální malíř, vizuální umělec, Jan Gemrot je v současnosti jedním z vůdčích osobností české výtvarné scény. Patří k mladé hybné generaci posouvající hranice moderního umění. Své umělecké nadání plně rozvinul na pražské Akademii výtvarných umění, kde exceloval svou diplomovou prací cyklem Únos.

Výstava je koncipována do třech tematických částí. Část první a stěžejní prezentuje cyklus explodujících soch a obrazy padajícího sloupu. Tyto malby mají evokovat určitou společenskou katarzi, přeskupení sil a především symbol změny. Zastavení okamžiku exploze v obraze přináší autorovi pocit krásy zmaru, jakéhosi Mementa Mori. Jedním z inspiračních zdrojů malíři byla událost z první světové války, kdy dělostřelecké granáty zasáhly několik Canovových soch. Druhá sekce výstavy se věnuje třem obrazům pracujících s tématem zkoumání vesmíru. V poslední části se Gemrot zaměřil na figurální obrazy, které postihují stávající společenské nálady a jevy jako je izolace, úzkost a existencionální osamocení.

Od roku 2011 je Jan Gemrot zastoupen ve sbírkách Národní galerie v Praze a v dalších významných českých i zahraničních sbírkách. Svými výstavami šokuje a zároveň připoutává pozornost odborné i široké veřejnosti. O jeho dílo je mezi sběrateli mimořádný zájem.   

Jan Gemrot je exkluzivně zastupován společností Adolf Loos Apartment and Gallery.

Jedná se o neopakovatelnou příležitost shlédnout a získat do sbírky jeho nejaktuálnější tvorbu.

 

Výstava bude prodejní a přístupná ve výstavní síni Adolf Loos Apartment and Gallery v MánesuOtevřeno denně včetně víkendů a svátků.

3. 7. – 23. 8. 2020 (Po – Pá 10:30 – 12:30, 13:00 – 18:30 ; So - Ne 13:00 – 18:30)

Vstupné zdarma.

Výstavní síň Adolf Loos Apartment and Gallery v Mánesu

Masarykovo nábřeží 250/1

110 00 Praha 1

www.aloos.cz 

loos@aloos.cz