Hošík z lidu, prodávající vstupenky do výstavy

Položka 43 Hošík z lidu, prodávající vstupenky do výstavy

(1859 Praha–1908 Praha)

1889
kombinovaná technika, kvaš na papíře
výřez pasparty: 30 x 21 cm
signováno a datováno vpravo dole: V. Bartoněk Paříž 20/9/89

Publikováno: Světozor Pařížské typy, str. 549

Posouzeno znalkyní díla autora Doc. PhDr. Marií Mžykovou CSc. a Prof. PhDr. Jaromírem Zeminou.

Vojtěch Bartoněk studoval u Fr. Čermáka, Lhoty, Sequense a Pirnera. Ve studiích pokračoval v Paříži. Maloval nejprve historické obrazy, posléze obrátil svůj zřetel k žánrům. Maloval nejraději výjevy z pražských ulic, nádvoří a trhů.

25 000 Kč
930 EUR
26 000 Kč