Aukce v Mánesu

Aukce v Mánesu Auction in Mánes - 28.10.2018

Říjnová aukce v Mánesu

V pražské výstavní síni Mánes se dne 28. října 2018 uskutečnila další aukce vybraných uměleckých děl. Na den výročí vzniku československého státu se v aukci utkalo mnoho dražitelů, ať již osobně v sále, po telefonu nebo skrze písemný limit.
Celková úspěšnost nedělní aukce v Mánesu přesáhla 80 %. Jednalo se o jednu z nejúspěšnějších aukcí v České republice. Prodaly se všechny cenově významné položky aukce.

Tři Rotterovi obrazy z rakouského Belvederu za 45 milionů korun:
Za skvělých 13.000.000 Kč se vydražil vzácný kubistický obraz Antonína Procházky Zátiší s petrolejovou lampou. Hranici deseti milionů korun přesáhl i olej na plátně Jindřicha Štyrského s názvem Lampiony, které se vydražilo za 10.285.000 Kč. Největší hvězdou celé aukce bylo nádherné plátno Čedičové skály nejúspěšnější české malířky Toyen, které dosáhlo částky 21.535.000 Kč.

Světové rekordy Pruchy, Kupky (práce na papíře) a Kintery:
Dalšího úspěchu dosáhl i kvaš Františka Kupky s názvem Tanečnice, který se vyšplhal až na 3.750.000 Kč. Jedná se tak o světový rekord práce na papíře umělce. Rekordu dosáhl i Krištof Kintera, jehož Talkmana si nový majitel odnesl za více jak 1.5 mil. Kč. Ukřižování Jindřicha Pruchy se vydražilo za 2.720.000 Kč, což je dalším světovým rekordem. První olej s motivem dítěte Josefa Čapka Chlapec v okně se vydražil za 5.630.000 Kč. Vzácná fotografie Františka Drtikola s názvem Composition z roku 1929 se dostala až na 1.573.000 Kč.

Adolf Loos Apartment and Gallery také uspořádala další ročník charitativní aukce. Aukční výtěžek v plné výši bude darován na podporu Nadačního fondu Filipa Venclíka, Domova sociální péče Hagibor a Czech National Trust.
Velké poděkování patří všem, kteří nám do aukce svá díla poskytují zcela zdarma s úctou a respektem k lidem, kteří tuto pomoc potřebují.

Děkujeme za Vaši přízeň a těšíme se na další setkání!

Adolf Loos Apartment and Gallery
U Starého hřbitova 40/6
110 00 Praha 1
loos@aloos.cz
tel: +420 602 325 990

October auction in Mánes

On the day of the birth of the Czechoslovak state, 28 October 2018, in Prague's  Mánes, another auction of selected works of art took place. Many bidders participated in the auction, whether personally in the hall, on the phone or through a written limit.
The total success of the Sunday auctions in Manes exceeded 80%. This was one of the most successful auctions in the Czech Republic.

Three paintings from the Rotter Collection, Austrian Belvedere, sold for 45 Million Crowns:
The rare Cubist painting called
Still life with a petroleum lamp of Antonín Procházka was sold for a great 13,000,000 CZK. The border of ten million crowns exceeded the oil on canvas of Jindřich Štyrský called Lanterns, which was auctioned for 10,285,000 CZK. The biggest star of the auction was the magnificent canvas called Falaise de Basalte of the most successful Czech painter Toyen, which reached the price of 21,535,000 CZK.

Other World Records: Prucha, Kupka (paper work) and Kintera:
Another record was achieved by František Kupka's gouache on paper called Les Danseuses, which climbed up to CZK 3,750,000. This is the world record of work on paper by the artist. The record was also achieved by Kristof Kintera, whose Talkman was auctioned for more than 1.5 million CZK. The Crucifixion of Jindřich Prucha was auctioned for CZK 2,720,000, another world record. Josef Čapek's first oil with the motive of the child was auctioned for CZK 5,630,000. A rare photograph of František Drtikol called Composition from 1929 was auctioned for 1,573,000 CZK.

Adolf Loos Apartment and Gallery also organized another charity auction. The full proceeds of the auction will be donated in support of the Filip Venclík Foundation, the Hagibor Social Care Home and the Czech National Trust.

Thank you all for your support and see next time at our auction.

U Starého hřbitova 40/6
110 00 Praha 1
loos@aloos.cz
tel: +420 602 325 990

Přehled položekStáhnout katalog v pdfDownload catalog in pdfZobrazit katalogShow catalog